čtvrtek 26. května 2016

Světe, já vařím

Ahoj Světe.
 No, v podstatě nevařím. Pomazánkuju. Krájím.Přihazuju. Míchám. Ochutnávám. Solím. Ještě solím. Pepřím. Sakra.
Jednou jsem udělala pomazánku. No, minulý týden to bylo. Výborná. Super. Jen se zaprášilo. No co budu povídat. Jsem prostě dobrá v tom krájení, přihazování a míchání.
Recept byl od mojí mámy. Ten dostala od svojí máma. Ta zase od své. No, znáte to. Takový rodinný recept. Není tajný. Jen ten název. SLONÍ POMAZÁNKA. Nevím proč se jí tak říka. Není ani šedá.  Není ušatá. A nemá ani chobot. Prostě SLONÍ. Je fakt, že jí bývá hodně. Je to pomazánka smíchaná z obyčejných surovin. Šunka, steril. okurky, cibule, sůl, pepř, kečup, hořčice a tatarka na dochucení. Mňamózní záležitost. I když to tak na první přečtení nevypada.
A tak krájím, přihazuju a míchám. Hotovo. Plná mísky. Šup do ledničky. Druhý den svačina do práce pro mě i pro mého Milého.
Milý se v práci chlubil. Jakou dobrou RYBÍ pomazánku jsem  to udělala. Ano Světe. Čteš dobře. Rybí. Můj veliký, ušatý a chobotnatý SLON se změnil na malou, studenou a šupinatou RYBU.
Všichni se divili, jak jsem zvládla udělat rybí pomazánku bez zápachu ryby. Hmm jednoduše. Žádnou jsem tam nedala a mám za přítele popletu. Jednoduše jednoduchost.
A tak se jako nevelká, neušatá a nechobotnatá Malá Marioneta loučím.

3 komentáře:

  1. Tak to muselo být celkem veselo, když se z toho stala rybí pomazánka xD Sama moc nevařím, ale pomazánky mě celkem baví, až na to, že je vůbec nedělám. Občas jen upeču svůj oblíbený koláč - je sice pracný, ale stojí za to :D

    OdpovědětVymazat
  2. Ty si sikovna :D ja teda nevarim skoro vubec krome chleba s maslem a instantni polivky :D

    OdpovědětVymazat
  3. To je skvěle napsané :D ale přiznám se, že jsem takový název pro pomazánku ještě neslyšela :D

    OdpovědětVymazat